Geopark Przedgórze Sudeckie

 

Questing rodzaj gry terenowej, polegający na przebyciu nieoznakowanego szlaku i odnalezieniu "skarbu" na podstawie wskazówek zawartych w wierszowanym opisie. Zawiera on, oprócz wskazówek, jak wykonać zadanie, informacje na temat terenu, w którym rozgrywa się gra.
Celem questingu jest zaprezentowanie w ciekawej formie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego danego miejsca, jego historii oraz związanych z nim opowieści czy legend.

   

Jak bawić się w questing na Przedgórzu Sudeckim:

Na serwisach posięconych questom należy wyszukać questy dostępne w naszym regionie. Do najpopularniejszych serwisów należą:
Wyprawy Odkrywców
Questing
BestQuest - obecnie brak questów z Przedgórza Sudeckiego

Zabawę rozpoczyna się od wybrania interesującegoquestu i pobrania ulotki - planszy gry do questingu. Są one publikowane na stronach w formacie PDF. Plansza do gry składa się z rymowanki oraz pól na wpisanie hasła. Na każdej ulotce znajduje się również dokładny opis jak należy trafić do miejsca rozpoczęcia questu. Rymowanka prowadzi nas po całej trasie przez kolejne punkty wycieczki. Zwieńczeniem zabawy jest odnalezienie "skarbu" czyli pieczątki lub kilku pieczątek, które przybija się na ulotce.


Geologiczny questing na Przedgórzu Sudeckim

Pomysłem mieszkańców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Piława Dolna jest stworzenie wsi tematycznej pod hasłem "Wieś magicznego kamienia". Pierwszym krokiem w tej inicjatywie było wykorzystanie questingu, pozwalające turyście na odwiedzenie najważniejszych punktów w miejscowości, związanych z naturalnym występowaniem skał, a także miejsc obróbki surowca kamiennego i jego wykorzystania oraz poznania lokalnej historii kamieniarstwa.

Quest "KAMIENNYM SZLAKIEM"

 


Inne questy z Geoparku Prrzedgórze Sudeckie:


Wstecz