Geopark Przedgórze Sudeckie

 

PRZEDGÓRZE SUDECKIE KULTURALNIE

Dni i Noce Krzywej Wieży Dni i Noce Krzywej Wieży" to jedno z dwóch sztandarowych wydarzeń kulturalnych miasta Ząbkowice Śląskie. Głównym celem imprezy jest promocja unikalnego zabytku jakim jest Krzywa Wieża. Na czas "Dni i Nocy Krzywej Wieży" całe miasto tętni życiem. Od rynku, po tereny plantów zamkowych odbywają się liczne happeningi teatralne, malarskie i rzeźbiarskie, koncerty, wystawy, konkurencje sportowe i terenowe gry historyczne.
Ząbkowice Śląskie
przełom czerwca i lipca
Weekend z Frankensteinem  Organizatorzy "upiornej" imprezy zapraszają na koncerty, pokazy oraz inne liczne atrakcje m.in.  pokazy rzemiosła katowskiego i procesu inkwizycyjnego. Organizatorami imprezy są: Gmina Ząbkowice Śląskie, Ząbkowicki Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich.
Ząbkowice Śląskie
sierpień
Festiwal Księstwa Ziębickiego  Średniowieczne stroje, rycerze i klimat sprzed kilkuset lat - tak w skrócie wyglądał ziębicki rynek podczas Festiwalu Księstwa Ziębickiego.
Ziębice
czerwiec
Festiwal Muzyczny im. Alojzego Tauxa Festiwal poświęcony muzyce urodzonego w Braszowicach muzyka i kompozytora - Alojzego Tauxa. Koncerty festiwalowe odbywają się w kościele parafalnym pw. Św. Wawrzyńca w Braszowicach i w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. 
Braszowice, Ząbkowice Śląskie 
październik
     

 

 

 

[strona w przygotowaniu]