Geopark Przedgórze Sudeckie

 

PRZEDGÓRZE SUDECKIE SPORTOWO

 

Gorko Golf & Country Club Jędrzejowice
Pole golfowe "Gorko Golf & Country Club", malowniczo położone u stóp góry Ślęży, to idealne miejsce do wypoczynku. Do dyspozycji gości są profesjonalnie przygotowane dziewięciodołkowe pole golfowe, korty tenisowe oraz jazda konna. Na miejscu działa Akademia Golfa, w której instruktorzy udzielają lekcji indywidualnych i grupowych.


  Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich"
Międzynarodowy Wyścig "Ślężański Mnich" - Memoriał Romana Ręgorowicza w Sobótce od lat oficjalnie otwiera sezon szosowy w Polsce.

  Gospodarstwo wędkarsko-rekreacyjne "Dolina Krynki"
Zapraszamy do naszego Gospodarstwa wędkarsko-rekreacyjnego "Dolina Krynki" wszystkich, których pasją jest łowienie ryb, a jednocześnie chcą spędzić mile czas z całą rodziną lub w gronie znajomych. Łowisko jest malowniczo położone pod lasem w dolinie rzeki Krynki, u podnóża Wzgórz Strzelińskich, na obszarze Natura 2000. To idealne miejsce na wypoczynek, na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego gwaru. Oprócz łowienia ryb przygotowujemy również szereg atrakcji jak kajaki i łódki, pola do gry w krokieta, badmintona i pentaque, kącika zabaw dla dzieci, grill. 

  Wzgórza Strzelińskie MTB - Maraton Rowerowy
Cykliczna impreza odbywająca się w sierpniu w okolicach Białego Kościoła na Wzgórzach Strzelińskich

 

Zawody na orientację w rogainingu
Rogaining jest rodzajem rajdu na orientację, w którym drużyna składająca się z 2-5 osób planuje swoją trasę, a następnie stara się w wyznaczonym limicie czasu odwiedzić jak najwięcej punktów kontrolnych rozmieszczonych w terenie i oznaczonych na mapie.
Rogaining jest wspaniałą imprezą na orientację o charakterze turystyczno-sportowym, zarówno dla "wyrypiarzy", jak i dla osób startujących rekreacyjnie - ciekawa forma zabawy również dla rodzin. Po otrzymaniu mapy każdy zespół ustala które i w jakiej kolejności punkty potwierdzać. Można opracować swój wariant o dowolnej długości - zarówno na 5 km, jak i na 70 km - i zmieniać go w trakc
ie pokonywania trasy. Tak więc to nie tylko zawody dla elity pasjonatów, ale dla każdego, kto kocha naturę i chce odpocząć od miasta, pracy, ludzi i innych zwykłych rzeczy codziennego życia.


  Konne wycieczki terenowe i rajdy Nowina
Nasze gospodarstwo to też 12 dobrze ułożonych i spokojnych koni. Proponujemy wycieczki w teren i rajdy. Zapraszamy również na urlop z własnymi końmi, bowiem prowadzimy pensjonat dla koni.

  Półmaraton Henrykowski
Półmaraton Henrykowski to impreza dla biegaczy z całego świata. Jego trasa przebiega przez piękne zakątki gminy Ziębice oraz część gminy Przeworno. Tegoroczny bieg będzie już kolejną edycją organizowaną przez Gminę Ziębice we współpracy z pomysłodawcą biegu - Arkadiuszem Trojanem. Trasa Półmaratonu Henrykowskiego prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi. Długość trasy wynosi 21,0975 km. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosi 157 m. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Impreza odbywa się w sierpniu

     

 

 

[strona w przygotowaniu]